خانه / تغذیه / مضرات نوشابه

مضرات نوشابه

براي رفع تشنگي نوشابه نخوريد!
مصرف نوشابه هنگام تشنگي موجب ايجاد سنگ كليه ميشود…

 

خوردن یک لیوان نوشابه مساوی است با کشیدن یک نخ سیگار

http://edrisskate.ir

نوشابه‌ های انرژی‌ زا خوب است یا بد؟

این روزها نوشابه های انرژی زا و ورزشی از جمله نوشیدنی هایی است که به گمان اغلب جوانان، نوجوانان و حتی خردسالان قدرت بدنی را چندبرابر، خستگی روزانه را رفع و فرد را به یک انسان فعال و موفق تبدیل می کند، اما واقعیت این نیست.
نوشیدنی هایی که امروزه به عنوان نوشیدنی انرژی زا یا ورزشی عرضه می شود نوعی نوشیدنی تجاری است که مصرف آن برای ورزشکاران هم زیان آور است، چه رسد به افراد کم تحرکی که برای رفع خستگی و سستی خود در پی راه میانبری برای رسیدن به بیشترین انرژی هستند.
البته نوشابه های ورزشی در مقایسه با نوشابه های انرژی زا ترکیبات متفاوتی دارد و اغلب با رفع نیاز به الکترولیت، آب و مواد معدنی سبب بهبود عملکرد ورزشکار می شود. اما مشکل آنجاست که دسترسی به نوشابه ورزشی استاندارد در بازار کشورمان آسان نیست. از این رو بیشتر نوشابه های موجود در بازار نوعی نوشیدنی انرژی زای تجاری است.
قند این نوشیدنی ها بالای 10 درصد و چهاربرابر نوشابه های معمولی است. در نوشابه های انرژی زا علاوه بر شکر از محرک ها، مواد با اثرات تخدیری ویژه، برخی ویتامین های گروه B و مواد معدنی که تولید انرژی می کند، استفاده می شود و برای آن که آن را هرچه بیشتر به نوشابه های عادی شبیه سازد به آن اسانس و رنگ می افزایند.

هفت دلیل برای اینکه نوشابه نخوریم

http://edrisskate.ir

شباهت نوشابه با مواد مخدری به نام هروئین

http://edrisskate.ir

نوشابه،‌ قد را می‌خورد.
نوشابه به طور خاص مانع جذب کلسیم می‌شود و از این طریق می‌تواند باعث کاهش رشد قد یا کوتاه قدی شود.

 

در هر نیم لیتر نوشابه معادل شانزده حبه قند وجود دارد

http://edrisskate.ir

 

http://edrisskate.ir

 

http://edrisskate.ir

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

62 + = 72