خانه / تاریخچه اسکیت / تاریخچه اسکیت نمایشی

تاریخچه اسکیت نمایشی

آشنایی با اسکیت نمایشی

اسکیت بازی نمایشی شاید یکی از سخت ترین ورزش های بر روی کره زمین باشد.
اسکیت بازان نمایشی به سرعت اسکیت بازان سرعت قدرت اسکیت بازان هاکی تعادل ژیمناستیک کاران و زیبایی و ظرافت بالرین ها نیاز دارند به هر حال ما همه با همدیگه اونو به جلو میکشیم.

eric_traonouez_champion_du_monde

زیبایی حرکات دارای اهمیت می‌باشد و حرکات چرخشی، جهشی، کششی به صورت تک‌نفره یا دونفره و گاهی گروهی انجام می‌گیرد. در این رشته هنر های موسیقی و بازیگری دخالت دارند ، این رشته اسکیت باز هایی با تعادل خوب ، قدرت بدنی بالا و هنرمند میخواهد. این رشته بسیار شبیه پاتیناژ یا اسکیت روی یخ است و آنچه که اقتباس شده به طور کلی به دو رشته زیر تقسیم میشود؛

رشته تخصصی اسکیت نمایشی ( Inline figure skating )

  • از اسکیت های اینلاین معمولی و یا اسکیت های اینلاین سه چرخ و چهار چرخ (قدیمی) در این رشته استفاده میشود. و فدراسیون جهانی اسکیت
  • { International Roller Sports Federation (FIRS)}
  • آنرا به رسمیت شناخته است. و در برخی از موارد اتحادیه بین المللی اسکیت
  • { International Skating Union (ISU) }
  • نیز تاییدات و گواهینامه ها و قوانین لازم در این رشته را بیان میکند.

http://edrisskate.ir

رشته تخصصی اسکیت هنری (skating Inline artistic)

  • غالباً از اسکیت های کواد (رولر اسکیت یا همان چهار چرخ) و اسکیت های اینلاین سه چرخ و چهار چرخ (قدیمی) در این رشته استفاده میشود که زیر شاخه های متنوعی دارد

  1-  فیگورز(Figures) یا حرکات اجباری که در این ماده اسکیت بازان از اسکیت خود برای رسم دایره، نمای ایت ، و اشکالی همانند آن استفاده می کنند. دقت و وضوح در ایجاد شکل ها و مکان های صحیح چرخش روی دایره به داوری گذاشته می شود.
2-   فری استایل (Freestyle) یا آزاد یا حرکت در میدان که شامل عملکرد های انفرادی در جامپ ها و اسپین ها و استپ های متوالی و اسپایرال ها و …می باشد.

 

3 –  زوج (Pairs) که شامل عملکرد های دو نفره در اسپین ها (که در آن هر دو اسکیت باز حول یک محور معمول می چرخند) و جامپ ها یا پرش های پرتاب کننده (که در آن اسکیت باز مرد با پرتاب یار خود به او در انجام پرش کمک می کند) و لیفت ها ( در این حرکت، اسکیت باز زن بالای سر یار خود برده شده و نگه داشته می شود. این کار به صورت های مختلفی امکان پذیر است) واسپیرال هایی که با برخاستن روی پرتابگر همراهند.
4–  رقص دو نفره (Dance couple) تسلط  بر رقص پای پیچیده تری که با توجه به زمان آهنگ انتخاب شده باید اجرا شود وهمچنین لیفت هایی که نباید بالاتر از شانه باشند.

5-      رقص انفرادی (Solo dance) با تمرین روزانه می توان پیچیده ترین رقص پاها را هم آموخت. دیاگرام قسمتی از رقص پا است که شامل تری ترن ها و موهاک و کراس های از جلو و پشت است . شاید به نظر پیچیده بیاد ولی این طور نیست تمرین کنید و پس از یاد گیری حرکات دیگری به آن اضافه کنید.

6 – پرسشن (Precision) که شامل همان اسکیت تیمی می باشد. یا همان اسکیت انطباقی (همگام) در پاتیناژ

این رشته در قدیم با عنوان ظرافت در اسکیت شناخته می شد برای گروه هایی از هر دو جنس شامل 12 تا 20 اسکیت باز است. این ساختار شکل گروهی  رقص است که در آن توجه ویژه ای به دقت در صف آرایی گروه بعنوان یک کل و تبدیل های مرکب مابین صف آرایی های موجود در آن می باشد. آرایش های مقدماتی دربرگیرنده چرخیدن ها، گردآمدن ها، رسم خطوط، دوایر و مقاطع ضربدری است. صف آرایی نزیک به هم و لزوم هماهنگی در حرکات ، بر سختی انجام رقص پای اسکیت بازان این ماده می افزاید.
7-  تیم های نمایش (Show teams) این رشته همان تئاتر است که اسکیت بازان در گروه های کوچک و بزرگ با داشتن سوژه خاص بدون کلام و فقط با موسیقی داستان را به نمایش میگذارند. این رشته فوق العاده زیبا و دیدنی است. تلفیقی مستقیم از هنر و ورزش.

http://edrisskate.ir

همچنین ببینید

http://edrisskate.ir

تاریخچه ورزش پاتیناژ

پاتیناژ در قرن های گذشته در نزد مردمان کشورهای هلند و انگلستان جایگاهی خاص و ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 78 = 80