خانه / تاریخچه اسکیت / تاریخچه اسکیت رول بال

تاریخچه اسکیت رول بال

http://edrisskate.ir/

رشته رول بال یک رشته کاملا جوان است که در سال 2003 در کشور امریکا به ثبت رسیده ولیکن به دلیل مهیج بودن و سبک بازی، خیلی زود جای خود را باز کرده و هم اکنون دارای فدراسیون جهانی است.

http://edrisskate.ir

مسابقات رسمی، آسیایی و جهانی این رشته در دنیا بی وقفه در حال اجراست و آخرین دوره این مسابقات با حضور 19 تیم از سراسر دنیا در سال 2011 در کشور هند برگزار شد. قدرت و دانش اصلی این رشته مفرح هم اکنون در دست هند و پاکستان است و آنها مدعیان این ورزش در جهان به شمار می روند.

http://edrisskate.ir 

درباره رول بال

رول بال رشته ای است متشکل از سه رشته هندبال، بسکتبال و اسکیت و قوانینی برگزیده از این سه رشته به علاوه قوانین خاص خود را دارا می باشد . بازی رول بال یک بازی گروهی و مفرح با حضور 6 بازیکن در زمین و 6 بازیکن ذخیره در هر تیم می باشند که یک نفربه عنوان دروازه بان و 5 نفر بازکن هستند .

دو تیم 6 نفره در دو نیمه 10 الی 25 دقیقه (بسته به رده سنی و جنسیت ) مقابل یکدیگر قرار می گیرند. استراحت بین دو نیمه 5 دقیقه است. در پایان وقت رسمی تیمی برنده است که بیشترین گل را زده باشد . اگر بازی به تساوی ختم شود دو نیمه 5 دقیقه ای دیگر با قانون گل طلایی بازی میشود و تیمی برنده است که گل اول را بزند .

همانند فوتبال این بازی دارای اوت و کرنر است که در هنگام خطا یا پس از دریافت گل شروع بازی به ترتیب از اوت وکرنر صورت میگیرد. دو داور قضاوت یک مسابقه را برعهده دارند که در هر نیمه زمین یکی از انها قضاوت میکند . بازیکن خاطی به وسیله کارت زرد و قرمز جریمه خواهد شد. هماهنگی گروهی توانایی فردی و هوشیاری و عکس العمل سریع در این بازی نقش به سزایی در موفقیت تیم بازی میکند.

http://edrisskate.ir http://edrisskate.ir 

مزیت های این رشته

1-مهیج بودن این رشته در قالب بازی گروهی

2- توانایی در گسترش این رشته در بین اقشار مختلف جامعه

3- کم هزینه بودن.

4- نیاز نداشتن به زمین اختصاصی و مخصوص صرف این رشته

5- استقبال اموزش و پرورش و دانشگاه و ارگانها جهت داشتن مسابقات ان در مجموعه خود

همچنین ببینید

http://edrisskate.ir

تاریخچه ورزش پاتیناژ

پاتیناژ در قرن های گذشته در نزد مردمان کشورهای هلند و انگلستان جایگاهی خاص و ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 + 6 =