خانه / علمی و ورزشی / فواید ورزش اسکیت

فواید ورزش اسکیت

photo_2016-08-24_16-09-40 copyفواید ورزش اسکیت

ماهیچه‎ها را تقویت می‎کند، سوخت و ساز بدن را تنظیم می‎کند، سیستم عصبی بدن را تقویت می‏کند،  باعث کاهش استرس می‎شود، باعث بهبودی بیماری‏های روحی از جمله اضطراب و افسردگی می‎شود.
سطح تمرکز را بسیار بالا می‎برد، به حفظ تعادل بیشتر بدن کمک می‎کند، باعث تقویت نیرو و قوای جسمانی می‎شود، باعث هماهنگی بیشتر حرکات عضلات بدن می‎شود، بهترین راه برای کاهش وزن همراه با تفریح است.

این ورزش میتواند گزینه ای باشد برای کسانی که تازه میخواهند شروع به تمرین نمایند و یا پس از مدتی طولانی مدت به ورزش برگردند،به دلیل اینکه تمرین به شما اجازه میدهد که به اندازه توان شما تمرین نمایید. حتی آرام اسکیت کردن ضربان قلب را افزایش میدهد و گروهای عضلانی چندگانه را به کار میگیرد.
طول زمان و سرعتی ک شما اسکیت میکنید را میتوانید به مرور افزایش دهید، همچنین میتوانید در فضاهای سرپوشیده سالن و یا فضاهای باز اسکیت کنید.
به یاد داشته باشید که از تجهزات ایمنی که شامل : کلاه ، مچ بند ، زانو بند و آرنج بند میباشد را جهت جلو گیری از آسیب دیدگی استفاده نمایید.
 
کاهش وزن؛
 بر اساس تحقیقات به عمل آمده جهانی اسکیت از طریق سوزاندن کالری و انقباضات عضلانی که کالری بیشتری را نسبت به چربی حتی در وضعیت استراحت میسوزاند به تسریع کاهش وزن کمک میکند و سه روز تمرین در هفته به مدت 25 دقیقه،میتواند تا 750 کالری بیشتر در هفته بسوزاند.

 

– حرکات اسکیت ازنوع حرکات هوازی است که همانند ورزش ایروبیک در رساندن اکسیژن بیشتر به بدن بسیار موثر است .
– اسکیت باعث بالا رفتن تمرکز شده و به همین دلیل می تواند راهی برای درمان افسردگی باشد.
– اسکیت موجب تقویت رباط های عضلات مانند پا ، ران ، لگن ، باسن وحتی کمر میشود.
– این نوع ورزش درگیری تارهای عصبی با ماهیچه ها را تحریک کرده و آزاد شدن کلسیم در سلولهای عصبی را تسریع می کند. -اسکیت بدن را صاف نگه میدارد و عضلات ضد جاذبه چون شکم ، پا ، باسن و…. که بسیار مهم است را تقویت می کند.
– در نتیجه، اسکیت فشار خون را متعادل میسازد .
– توان افراد را بالا می رود.
– اسکیت به شدت بین عضلات موافق و مخالف تعادل ایجاد می کند.
– اسکیت باعث سازگاری عصبی ایجاد می شود و در برگرداندن حجم عضله بخصوص درسنین بالا موثر است .
اسکیت کاران دارای بدنی صاف هستند چرا که حرکات مداوم اسکیت تمام چربیهای بدن را از بین برده است و عضلات ضد جاذبه ایی همچون شکم ، پا ، باسن و … که بسیار مهم است را تقویت میکند و باعث تولید قدرت میشود ، در واقع در مدت زمان کمتر قدرت بیشتری تولید میشود.
 اگر با سرعت اسکیت کنید 400 کیلو کالری انرژی را در یک ساعت میسوزانید.
اسکیت موجب تقویت رباط های عضلات فوقانی از جمله : پا،ران،لگن،باسن و حتی عضلات کمر میشود ، ب همین دلیل شما را از بد شکلی و چربیهای اضافی این بخشهای بدن رها میسازد.

http://edrisskate.ir
حرکات اسکیت ازنوع حرکات هوازی است که همانند ورزش ایروبیک در رساندن اکسیژن بیشتر به بدن بسیار موثر است .دقیقا فوایدی را  از آن دریافت خواهید کرد که از انجام حرکات موزون  پیاده روی و سایر ورزشهای ایروبیکی دریافت می­کنید.
این نوع ورزش درگیری تارهای عصبی با ماهیچه ها را تحریک کرده و بدون فشار هیچ وزنه ای ، آزاد شدن کلسیم در سلولهای عصبی را تسریع می­کند.
ورزشهایی که عضلات بالاتنه در آنان دارای تحرک بیشتری است باعث افزایش فشار خون می­شود که در اسکیت با توجه به فعالیت عضلات قسمت های پایینی بدن فشار خون ورزشکار تنظیم می گردد.در نتیجه، اسکیت فشار خون را متعادل میسازد . نهایتا ، توان افراد را بالا می­رود.
اسکیت به شدت بین عضلات موافق و مخالف تعادل ایجاد می کند.
اسکیت باعث سازگاری عصبی ایجاد می­شود  و در برگرداندن حجم عضله بخصوص درسنین بالا موثر است .
حرکات در اسکیت بدلیل نوین بودن کاملا به صورت فنی طراحی شده و آنها را کنترل شده ارائه می­کند.
اسکیت تمرکز افراد را بالا برده به همین دلیل اسکیت یکی از بهترین ورزش­هایی است که می تواند درمان افسردگی باشد.
اسکیت بسیار مفرح است در ادامه بازی هایش شخص برای ابداع حرکت جدیدتر ، بسیار تمرین و تلاش میکند و نهایتا ورزشکار با ابداع تکنیک یا حرکت جدید اسکیت را تبدیل به ورزشی خارق العاده کرده که به هیچ عنوان ورزشکار دچار کسلی یا خستگی نمی­شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

63 + = 64